info mail açma, şirket uzantılı mail adresi

Müşterilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için şirket uzantılı mail adresi açmalısınız. Böylelikle size rahatça ulaşarak sormak istediklerini sorabilir, ürün hakkında bilgi alabilir, olası problemleri sitenizin mail adresi üzerinden çözebilirsiniz. Ek olarak; şirketinizin mail adresi üzerinden daha önce sizden alışveriş yapmış olan, sizde üyeliği olan, e-maillerini topladığınız müşterilerinize toplu mailler gönderebilir; oluşturduğunuz özel teklif ve kampanyaları onlara tek tıkla sunabilirsiniz. Hosting panelinden ücretsiz şirket uzantılı mail adresi açma ve şirket mailinizi gmail hesabına bağlama işlemleri çok kolaydır.

Diğer türlü şirketiniz için Gmail, Hotmail gibi platformlar üzerinden oluşturduğunuz mail adresleri amatör görünecektir. Yani [email protected] gibi bir mail adresi müşteride olumsuz bir etki oluşturur; şirketinizin profesyonelliğini sorgulanır, e-ticaret sitenize gelen kullanıcının size güven duymasını engeller. Unutmayın, e-ticarette imajınız her şeydir ve bu imaj güven üzerine kurulmuş olmalıdır.

Bu bölümde size ücretsiz şirket uzantılı mail adresi açma yöntemiyle birlikte, şirket mailinizi gmail hesabı üzerinden nasıl yönetebileceğinizi  göstereceğim. Çok basit, birkaç adımlık bir işlem yalnızca.

WordPress Hosting hizmeti satın aldığımız firmanın Yönetim Paneli üzerinden yapılacak üç işlemle şirket uzantılı mail adresiniz hazır hale gelecektir.

E-Ticaret Sitesi Kurma – WordPress Basit Detaylı Anlatım yazımızda; Türkçe kullanımı oldukça basit olan, sade ve Türkçe olduğu hazırlamış olan Wnokta üzerinden anlattığımız için yine aynı yönetim panel ekranı üzerinden anlatılacaktır buradaki işlem de. Başka bir hosting firmasıyla çalışmaktaysınız, Cpanel’de de aynı mantıkla işlem yürütülmektedir, yazıyı okuyarak gerekli fikre sahip olabilirsiniz.

Şirket Uzantılı Mail Adresi Açma

E-Posta İşlemleri bölümünde yer alan Hesap Oluştur ve Hesapları Yönet butonuna tıklayın;

şirket uzantılı mail adresi, info mail açma

Açılan sayfada E-Posta Oluştur bölümünü göreceksiniz. Buraya oluşturmak istediğiniz mail adresinin @ öncesi kısmı giriniz. Bu adres örneğin [email protected]ı.com, [email protected]ı.com gibi isimlere sahip olabilir.şirket uzantılı mail adresi açmaücretsiz şirket uzantılı mail adresi açma

Ekle butonuna bastığınızda Şirket Uzantılı E-Posta Adresiniz oluşturulmuş olacaktır. Her şey bu kadar kolay.

ücretsiz şirket uzantılı mail adresi açma, info mail açma

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi mail adresini oluşturduktan sonra Yönetim Paneli tarafından size şirket e-postanız için şifre atanacaktır, bu şifre ile mail kutunuza giriş yapabilirsiniz.

Mail kutunuza [email protected]ı.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

info mail açma, şirket uzantılı mail adresi

Zaten sayfanın sonunda size Güvenli ve Güvensiz bağlantı ayarları gösterilecek. Bu ayarların altında hem https:// hem de http:// formatında mail kutunuzun adresi yazmakta.

Bu adres ile RoundCube üzerinden E-Postanızı yönetebilirsiniz.

şirket uzantılı mail adresi açma, info mail oturum açma

Şirket Mail Adresi Gmail Hesabınıza Yönlendirme

İnfo Mail Oturum Açma

Kullanım kolaylığı için e-posta kutunuzu Gmail üzerinden de yönetebilirsiniz. Böylece şirket mail adresinizi sanki Gmail bir hesapmış gibi yönetebilir, cep telefonunuzdan her an şirketinize gönderilen e-maillere ulaşabilirsiniz.

Bunun için Gmail adresinizi açarak, Ayarlar butonuna tıklayın;

şirket mail oturum açma

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesine giriş yapın, ardından Bir E-Posta Daha Ekle butonuna tıklayın;

şirket uzantılı mail adresi açma

Açılan pencerede gösterilen şekilde ayarları giriniz;

şirket mailini gmailde açma

Karşınıza çıkan sayfada ayarlar şu görselde gösterildiği şekilde yapılacaktır;

şirket maili oturum açma

Kullanıcı adınıza oluşturdunuz e-posta adresini, şifre kısmına ise wnokta.com (ya da kendi hosting paneliniz)tarafından oluşturulan şifreyi giriniz;

Bağlantı Noktası olarak Giden Sunucu Port Bilgileri’nde bulunan

SMTP Port:’taki sayıyı seçin(465)

SSL ile güvenli bağlantı’yı seçip, Hesap Ekle’ye tıklayın;

Şu anda RoundCube’da bulunan oluşturduğunuz Mail Adresinize Gmail tarafından onay maili gönderilecektir, buradaki Kodu girerek şirket mailinizin sahipliğinizi doğrulayın.

şirket mailini gmailde açma

Daha sonra wnokta.com yönetim panelinden E-Posta Yönlendirme sekmesine gelin.

şirket uzantılı mail adresi, info mail açma

E-Posta Yönlendirme Oluştur bölümünden ilk satıra şirket mail adresinizi, ikinci satıra ise yönelendirmek istediğiniz gmail adresini giriniz.

şirket mailini gmailde açma

Yönlendirdiğiniz E-Posta adresi E-Posta Yönlendirme Listesinde yer alacaktır.

ücretsiz şirket uzantılı mail açma

Böylece E-posta Yönlendirme işlemi de tamamlanmış olmaktadır. Artık şirket uzantılı mail adresi oturum açma işlemini Gmail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.