wordpress rezervasyon araç kiralama

WordPress en uygun Ürün Kiralama – Rezervasyon Eklentisi bulma amacıyla hazırladığımız yazıda WooCommerce Kiralama ve Rezervasyon Eklentisi RnB‘ye göz atıyoruz

Bildiğiniz gibi WordPress, WooCommerce gibi eklentiler sayesinde kendi e-ticaret sitenizi kurarak verimli şekilde ürün, hizmet satışı yapmanıza olanak sağlamaktadır. Hatta WordPress E-Ticaret Sitesi Kurma – Basit Anlatım Detaylı Rehber yazısında da belirttiğimiz gbi, WooCommerce-WordPress iş birliği sayesinde dünya üzerindeki e-ticaret sitelerinin %75’ten fazlası WordPress ile kurulmuştur. Kullanımda gördüğünüz kolaylıklarla birlikte, istatistiklere de yansımış olan bilgiler zaten göstermektedir ki, WooCommerce, WordPress tarihindeki en iyi ücretsiz eklentidir.

Ancak, WooCommerce satış adımında çok uygun çözümler sunsa da ne yazık ki, ürün kiralama ve rezervasyon sistemi adına aynı sözleri söyleyemeyiz. Tabii ki WooCommerce’de kiralama çözümleri vardır ancak sunulan çözümler çok pahalı ücretlere denk gelmektedir. -Dahası kişisel tecrübelerime dayanarak söylemem gerekirse performansları da yüksek değildir.-

WordPress Ürün Kiralama Eklentisi

Kısa süre önce bir müşterimin projesini hayata geçirmek sebebiyle e-ticaret sitesinde ürün kiralama yapabilmek adına en iyi performansa sahip olan, kullanımı en kolay ve en uygun yolu düşünürken yol gösterici olması adına araştırmalara başladım. Araştırmalar neticesinde birkaç WordPress eklentisi gözüme uygun göründü, dolayısıyla hepsini kendi sistemimde kontrol ettim

Şu bilgiyi vermekte fayda var; eklenti veya tema kontrol ederken şu iki noktayı hep göz önünde bulundururum, yazılarımda da bunu fark edebilirsiniz. Bu tarz kontrollerde benim gözümde öncelikli nokta site performansına olan etkiyken, diğer taraftan müşterilerimin dikkat ettiği en önemli nokta -hem kendisinin hem de site kullanıcıları için- kolay kullanımdır. Bahsedilen iki noktayı göz önünde bulundurduğum zaman tartışmasız tek bir galip vardı RnB – WooCommerce Booking & Rental Plugin.

Yazıyı yazma sebebim de bu. Konuyla ilgili tüm testlerimi en yüksek skorla geçen tek eklenti olduğu için, aynı problemle ilgili çözüm arayan okuyuculara yardımcı olabilmesi adına tecrübelerimi aktarmak istedim.

WordPress için WooCommerce RnB Kiralama & Rezervasyon

Performansının da etkisiyle adı daha sık duyulmaya başlayan WooCommerce Kiralama ve Rezervasyon Eklentisi RnB, özellikle son bir yıldır en çok kullanılan WordPress ürün kiralama eklentisi durumunda.
Yukarıda da bahsettiğim gibi eklentiyi kullanmak çok kolay. Zaten yazıda da her şeyi hazır olarak önünüze sereceğim. Böylece WooCommerce üzerinden ürün kiralama eklentisinin içeriğini, kullanımını, çalışma döngüsünü ve daha birçok şeyi öğrenebileceksiniz.
Öyleyse, ana özelliklerine geçerek konuyu derinleştirmeye başlayalım.

WooCommerce RnB Kiralama & Rezervasyon Eklenti Özellikleri

Hepimizin bildiği gibi, WooCommerce, 4 varsayılan ürün tipiyle birlikte gelir.

  • Basit Ürün
  • Gruplandırılmış Ürün
  • Harici/Bağlantılı Ürün
  • Varyasyonlu Ürün

RnB WordPress Kiralama eklentisi, bunların yanına Kiralık Ürün tipinde yeni ürün türü oluşturuyor.

Yani, sitenizde, ürünlerinizden herbiri için basit veya değişken veya gruplanmış ürünü kullanabilir ve kiralık ürünü başka bir ürün için de kullanabilirsiniz.

wordpress ürün kiralama

Eklentinin diğer önemli özelliği ise Envanter Yönetimi’dir.Teslim Etme – İade Konumları, ürün yerleştirme veya hazırlama gibi ek uygulamalar, varsa ek görevli entegre etme, güvenlik, öznitelikler  gibi konular herbir ürün için ayrı olarak ayarlanabilir, ve varsa, kimi ücretli ek hizmetler müşterilerinize sunulabilir.

Bunun için envanter oluşturmanız, ardından envanteri ürüne eklemeniz yeterlidir.

wordpress kiralama

WooCommerce Kiralama ve Rezervasyon eklentisi fiyat belirleme konusunda da oldukça esnek olabilmenize yardımcı olacak şekilde düzenlenmiş.

Ürünün Aylık, Günlük ve Saatlik kiralama bedellerini belirleyebilir; her gün için farklı fiyatlandırma yapabilir, uzun dönem kiralamalara fiyat indirimi yapabilir, satış politikanıza ve hedeflerinize göre gerekli limitleri ayarlayabilirsiniz.

wordpress kiralama

Eklentinin tabii ki en önemli özelliklerinden bir diğeri fiyatlandırma. Eklentinin ücretsiz sürümünü WordPress üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Ücretli sürümü ise CodeCanyon üzerinden satın alabilirsiniz. Eklentinin tam paketinin 29 $’lık fiyatı var.
Ücretsiz versiyonu link üzerinden indirebilirsiniz; (WordPress Booking and Rental System Ücretsiz). Ücretsiz sürümü kullanıp  kontrol ettikten sonra ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, eklenti işinize yarayacaksa  CodeCanyon’da satılan tam paketi indirerek sitenize sistemi sitenize entegre edebilirsiniz. (RnB Tam Sürüm Satın Almak için Tıklayın)
Uygulamanın Demosuna göz atmak için; Demo Gösterimi
Umarım ki eklenti ihtiyaçlarınıza karşılayacaktır. Ek soru ve görüşleriniz için lütfen yorum atmaktan çekinmeyin. WordPress ile ilgili farklı problemleriniz için de iletişim‘e geçebilirsiniz.